| Проба пера
| Проза
| Поезiя
| ПублiциSтика
| Критика
| УкрSУЧпроZа
| УкрSУЧпоеZ

| Критика
| ДиSкуРS
| Арт-i-факт
| КiNоПРОБИ
| ПоSтать
| МуZоNа
| SВiТота
| ПублiциSтика
| IлюSтрацiї
| ОSтаNNя барикада
  ПОШУК  
  РОЗSИЛКА  
e-mail:
ОSтаNNя барикада »» Sтара ОSтаNNя барикада »» Цибулько на Барикаді.Джаміля Тислова

 

 

Цибулько на Барикаді.

 

 

Щотижневі презентації відомих людей сучасності харківського арт - клуба "Остання барикада" стали вже подією, на яку очікують, яку обговорюють. Крім того, що "тут говорять українською", радує й сам формат зустрічей, або точніше "неформат": прес-конференція у формі вільної невимушеної бесіди, в якій беруть участь як журналісти, так і ті, кому цікава дана особистість чи ті, хто просто прийшов відпочити до клубу. Наразі 7 квітня цього року ми мали честь вітати в Харкові пана Цибулька - більш відомого як автора нашумілого роману "Майн капф". Як завше хотілось запитати про доцільність існування письменників-політиків, письменників - "полум'яних революціонерів" в українському суспільстві і про той час, коли вони вже займуться суто просвітницькою діяльністю, а саме підвищенням культури і культурності.

- Пане Володимире, чи не затягне Вас брудна політика і яка Ваша ціль - стати депутатом?

- Ви знаєте, я вважаю, що брудною політика є для брудних людей, а в загальному, політична діяльність не закінчується і не починається з отримання мандату. Я, як і політична партія УНП, до якої належу, ставимо основною ціллю економічний та культурний розвиток України. На жаль, жоден уряд крім, можливо, спроби уряду В.Пустовойтенка (план Україна-2010), не розробляв довгострокового плану економічного розвитку України. У 1998 році лише московські спеціалісти, що працювали на виборах, намагалися створити якісь тривалі економічні проекти. Вони, звичайно, мали свої нюанси  - передбачали сателітне існування Української Держави як партнера Російської Федерації.

- Ви згадали партію УНП. Ми знаємо, що нині вона вийшла з блоку Віктора Ющенка і існує як окрема фракція. Ви впевнені, що без імені Ющенко, партія подолає 3% бар'єр на парламентських перегонах?

- Маю сказати, що ми не є опозиційною партією. Просто, певне, в блоці В.Ющенка присутні більш ліберальні сили, ніж праві.  А що стосується 3% бар'єру, то ми нараховуємо 128 тисяч членів і, маючи своїх прихильників, звичайно є бажання іти на вибори самостійно. На крайній випадок зараз розглядається доцільність блокування.

 Можливо це буде блок Юлії Тимошенко. Але я особисто цього дуже б не хотів.

- Що ж, з політикою усе зрозуміло. Давайте перейдемо до більш творчих та особистих питань.

- Прошу.

- Ми знаємо, що Ваші вірші використовують як тексти пісень. Чи не могли б ви навести приклади Вашої співпраці.

- Пісні на мої слова виконує багато українських виконавців. Це і О.Понамарьов, "Пікардійська терція", група "Кому вниз" тощо…

- А яким чином це відбувається: Ви пропонуєте власну поезію цікавим артистам чи вони Вас самі знаходять?

- Ну, наприклад, з "Пікардйською терцією" ми летіли разом в літаку. Хлопці як раз повернулися з "Червоної рути" і жалілись на відсутність репертуару. Я, власне, й запропонував їм співпрацю.

- Скажіть, а що нового ми скоро від Вас почуємо?

- Я готую нову книгу. Вона, за словами тих, хто бачив матеріал, вирізняється за стилем подачі від попередньої.

- Зачитаєте, будь ласка, уривки?

- Не знаю, чи варто. Там присутні нецензурні вирази.

- Добре. І останнє питання. Особисте життя. Яке воно у Вас: дружина, діти, коханка?

- Моя сім'я складається з дружини і двох малих дітей, за якими я дуже сумую, адже вони з мамою живуть не в Києві. А що стосується коханки, то їх у мене аж дві: одна - Україна, а друга - партія. На більше сил не вистачає.

На цьому наше бліц - опитування завершилось. І ми все-таки умовили нашого сором'язливого автора почитати як новий матеріал з тими самими нецензурними виразами, так і старий добре відомий. Адже було помітно, що більшість людей прийшла скоріш на літературний вечір, ніж на політичний брифінг. Що ще раз підтвердило істину: хоча "поэт в России (Україні і т.д.) - больше, чем поэт". Від нього все ж вимагають більше творчості, а не політики. На цьому все. До зустрічі на барикадах. Вибачте, - в "Останній барикаді".

 

 

 

P.S.

 

 

Зустріч була на диво  м’якою. Можливо тому, що Цибулька сприйняли в першу чергу як поета, бо 100-відсотковим політикам, з якими відбувалися дебати на „Барикаді”(Чорновіл,Корчинський,Матвієнко,Гавриш) діставалося на горіхи по повній. Все ж таки формат, коли за пивом можна ляпнути будь-яке питання, дозволяє. Цибулька харківська журналістська тусовка певною мірою пожаліла. Хоча чіпати було за що. Це зараз Володимир такий весь „помаранчевий”, але ж на попередніх президентських виборах під крильцем іншого харківського поета-пісняра-депутата Семіноженка Цибулько працював в штабі Кучми.  З цього запитання Цибуля (як його кличуть в мистецько-богемних колах) досить м’яко з’їхав. В той же час поет продовжує підкреслювати свою епатажність. І якщо суд примусить нашоукраїнських депутатів-сумісників  коли-небудь скласти депутатський мандат, то список посунеться і ми побачимо в Парламенті досить екстравагантну постать. І якщо Цибуля не забуде свою молодість і своїх початкових віршів, то почуємо з трибуни Верховної Ради:
„Я Лєніна бачив...
В гробу...”

 

Rambler's Top100

Засновник та видавець: Комiтет молодiжних та дитячих громадських органiзацiй мiста Києва.
Упорядник: Олесь Донiй
Iнтернет-розробка: Kiev2000.com Production
Всi права застережено.